0

ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ ДЛЯ ФОП НА ЧАС КАРАНТИНУ

22.04.2020 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №329 «Про деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми», якою затверджено порядок виплати допомоги на дітей фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої групи платників єдиного податку.

У зв’язку із чим, урядом виділено кошти в сумі 1,6 млрд грн із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 для надання допомоги, адже більшість з яких працює у сфері послуг та пі час карантину залишилась без заробітку.

Згідно вказаної постанови, один із батьків (опікунів) дитини до 10 років(включно), який є  фізичною особою підприємцем, що обрали спрощену систему оподаткування і належать до І та ІІ груп.

Допомога виплачується як громадянам так і іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні.

 Умови виплати допомоги:

Сплата єдиного соціального внеску за 2019 рік або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи — підприємця.

Допомога не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги «муніципальна няня».

 Розмір допомоги на одну дитину:

Допомога виплачується на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно).

Розмір допомоги залежить від прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 01.01.2020 р., тобто:

— на дитину до 6 років: 1779 грн;

— на дитину від 6 до 10 років: 2218 грн.

 Період призначення допомоги:

На період карантину та протягом одного місяця після його закінчення. Допомога призначається з місяця звернення і виплачується щомісячно за повний місяць.

 Порядок звернення за допомогою:

Документи подаються до відповідного територіального підрозділу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання фізичної особи — підприємця.

Допомога на дітей за місцем проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника.

 Документи, для призначення допомоги

— Заява на призначення допомоги на дітей ФОП-ам, які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до І і ІІ групи платників єдиного податку із зазначенням рахунка в установі уповноваженого банку (БЛАНК);

— копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

— довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);- іноземці (особи без громадянства) подають документ на право постійного проживання в Україні;

— для іноземця та особи без громадянства копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні;

— опікуни – копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки.

 Електронне звернення:

Звертатися за допомогою можна в електронному вигляді. Відомості в електронному вигляді без надання фотокопій документів, надаються через інформаційні системи Мінсоцполітики або інтегровані з ними інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. На заяву та документи/відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника.

Список документів для електронного звернення:

— заява про призначення в електронній формі;

— фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);

— фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7). Слід зазначити, що цей документ можна також оформити в електронній формі на сайті https://portal.pfu.gov.ua/;

— фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

— фотокопію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Допомогу на дітей фізичні особи-підприємці можуть оформити онлайн, заповнивши електронну форму на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики  www.msp.gov.ua  в розділі «е-сервіси» або за посиланням – https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua , а також скориставшись Єдиним порталом державних послуг «Дія».

Варто звернути увагу, що часто на стадії приєднання документів при користуванні електронним сервісом Мінсоцполітики не долучається файл довідки Пенсійного Фонду.

 Не мають право на допомогу:

Особи, які отримують компенсацію послуги “муніципальна няня”.

 Рішення про виплату:

Документи органами соціального Захисту населення розглядаються протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви з усіма необхідними документами. Після чого приймається рішення про призначення чи відмову і таке рішення повідомляється заявнику.

Zayava-dlya-FOP

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Досягнуто ліміту часу. Будь ласка, введіть CAPTCHA ще раз.