ФІНАНСОВІ ГАРАНТІЇ ПО КРЕДИТАМ, ОРЕНДІ МАЙНА ПІД ЧАС ДІЇ КАРАНТИНУ ТА ГРОШОВІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ


В Цивільний кодекс України внесено зміни щодо забезпечення можливості подальшого виконання фінансових зобов'язань під час дії карантину та воєнного стану.

ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКІВ ПОЗОВНОЇ ДАВНОСТІ НА ПЕРІОД ДІЇ КАРАНТИНУ


Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду в постанові від 07.09.2022 року у справі справа №679/1136/21 (провадження №61-5238св22) нагадав про строки позовної давності.

ПРИЗУПИНЕННЯ ДІЇ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Призупинення дії трудового договору введено Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. та можливе лише у період дії воєнного стану. Процедура призупинення відсутня в КЗпП та регулюється спеціальним законом.

ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ СМЕРТІ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА/АБО НА ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ

Встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території та під час бойвих дій має свої особливості.

Отримати лікарське свідоцтво про смерть часто буває неможливим. Для фіксації такого факту, складається документ, у довільній формі ату, в якому обов'язково зазначається прізвище, ім'я по батькові, дата народження, дата та час смерті особи, місце та причина такої смерті.

В такому випадку факт смерті встановлюється в судовому порядку.

РРО для ФОП з 1 січня 2022 року

З 1 січня 2022 року є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки.


Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій або ПРРО не мають застосовувати платники єдиного податку першої групи.