0

З 18.10.2023 року обов’язковим є зазначення в позові інформації про наявність або відсутність електронного кабінету позивача

З 18.10.2023 р. набули чинності зміни до процесуальних кодексів, в частині вимог до форми та змісту позовної заяви.

Згідно ст. 175 ЦПК України, ст. 162 ГПК України, ст. 160 КАС України, позовна заява повинна містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Відтепер обов’язковим є зазначення в позові про наявність або відсутність електронного кабінету позивача в системі “Електронний суд”. Незазначення вказаної інформації є невідповідністю вимог до змісту позовної заяви, що є підставою для залишення позову без руху.

Одночасно, з 18.10.2023 року у відповідності до ст. 14 ЦПК України, ст. 6 ГПК України, ст. 18 КАС України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов’язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Досягнуто ліміту часу. Будь ласка, введіть CAPTCHA ще раз.